Poczta ovbFinanse pod szczególnym nadzorem

Finanse pod szczególnym nadzorem

by

Gdyby w pewnym momencie, w banku lub na poczcie zabrakło liczarek do banknotów, mielibyśmy do czynienia z niemałą katastrofą. W miejscach, gdzie kontrola nad zyskami i wydatkami gra tak ogromną rolę, są one po prostu niezbędne. Nie zapominajmy, że od czasu do czasu zdarzają się banknoty uszkodzone, lub co gorsza: fałszywe. Ludzkie oko nie zawsze podoła wobec zaawansowanej fałszerskiej technologii – najlepszym orężem w tej nierównej walce również są liczarki banknotów.

Jak działają te urządzenia? Powiedzmy wprost: niezwykle trudno byłoby wyjaśnić wszystkie zastosowane technologie, ponieważ jest ich niezmiernie wiele. Liczarki do banknotów Promon są wręcz naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają na celu utrudnienie życia fałszerzom.

Spośród najważniejszych funkcji testerów wymienić należy przede wszystkim rozpoznawanie nieposortowanych banknotów w walucie euro. Wystarczy kilka chwil, trochę szelestu papieru i już mamy określoną wartość pieniędzy, umieszczonych w widełkach maszyny. Z tym urządzeniem nie trzeba już wstępnie dzielić pieniądze na poszczególne nominały, co znacznie skraca czas pracy. Liczarce nie straszne jest też zliczanie ilościowe, dlatego równie szybko policzymy ilość banknotów innych niż euro, lub też niewymiarowych i zniszczonych nadmierną eksploatacją.

Nie zdarzą się niespodzianki w postaci pominięcia pieniędzy posklejanych, specjalne czujniki przeprowadzające trójwymiarowy test bez problemu zauważą, że mają do czynienia z więcej niż jednym banknotem. Dla jeszcze lepszego wychwycenia ewentualnych podróbek lub uszkodzeń odbywa się test w promieniach ultrafioletu oraz test magnetyczny (dla waluty euro).

Aby jeszcze bardziej ułatwić życie bankiera, liczarki banknotów wyposażono również w funkcję zapamiętywania oraz sumowania wyników. W razie jakiejkolwiek wątpliwości tester zatrzyma swoją pracę i oznajmi problem użytkownikowi poprzez sygnał dźwiękowy. I tak, gdy już okaże się, że oto właśnie trafił się sfałszowany nominał (lub nawet cała ich seria), te również można policzyć. Przełączając urządzenie w tryb zliczania banknotów innych niż standardowe, sprawnie określimy ilość banknotów, które nigdy nie powinny trafić do obiegu.

Tester pieniędzy marki Stamony jest przeznaczony do odliczania w 3 różnych prędkościach: – 900/1200/1500 sztuk./min, w jego zasobniku pomieścimy od 200 do 300 banknotów. Doskonałym udogodnieniem jest funkcja samoczyszczenia oraz automatyczny system absorpcji pyłu. Dodatkowo, kupując liczarkę, producent załącza wyraźny, zewnętrzny wyświetlacz LED. Z kolei system sterowania w technologii Advanced SCM oraz prosta konstrukcja bez zbędnych elementów, zapewniają sprawne funkcjonowanie maszyny na przestrzeni długich lat.

W nierównej walce z fałszerzami nie wystarczą już zwykłe testy UV, a już na pewno nie podołają same, nieuzbrojone ludzkie oczy – tu potrzeba liczarki pieniędzy. Szereg nowoczesnych udogodnień oraz projekt wykonany zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wymogami zliczania banknotów gwarantują sprawną i skuteczną pracę w placówkach takich jak banki czy punkty pocztowe. Aby więc nie dać się oszukać, a jednocześnie usprawnić swoją pracę, warto powierzyć finanse liczarkom Promon.

Ciekawe artykuły:

Back to Top