Firmy w Krakowie

by

firmy-w-krakowie-7W tym niezbyt długim artykule zamierzam poruszyć tematykę outsourcingu w Krakowie i opisać, jak przebiega w tym mieście ten typ działalności. Wydaje mi się, że jest to jeden z ciekawszych tematów do omówienia w tej chwili i zainteresuje on dosyć znaczącą liczbę czytelników.

A zatem, zacznijmy od zdefiniowania, czym jest outsourcing. Ta nazwa obejmuje przede wszystkim wydzielenie ze struktury organizacyjnej jakiegoś konkretnego przedsiębiorstwa niektórych funkcji, które realizowało one do tej pory samodzielnie. Te funkcje są przekazywane do wykonania innym podmiotom gospodarczym, najczęściej mniejszym firmom.
Jakie są zalety outsourcingu? Przede wszystkim pozwala on nam na skoncentrowanie procesów zarządczych na celach i kompetencjach, które uznajemy w danym momencie za zasadnicze i kluczowe dla nadrzędnej organizacji.
Kraków jest największym ośrodkiem tej działalności w naszym kraju. Niemal połowa osób zatrudnionych w tej branży pracuje właśnie w byłej stolicy Polski. Zajmujące się w tym firmy w Krakowie oraz w okolicach są niezwykle liczne, bo jest ich ponad setka. Czym się zajmują? Trudnią się takimi działalnościami, jak chociażby obsługa podatkowa, księgowość, informatyka i programowanie. Również często spotyka się firmy zajmujące się doradztwem finansowym, dzięki czemu zapewne Kraków jest jednym z najbogatszych polskich miast.

Ciekawe artykuły:

Back to Top