BiuroJak wybrać wymiary łóżka dwuosobowego?

Jak wybrać wymiary łóżka dwuosobowego?

by

Przy aranżacji sypialni dla dwóch osób dorosłych lub dzieci ważne jest, by wymiary łóżka były dopasowane do potrzeb. Najpopularniejsze wymiary, jakie mają obecnie łóżka dwusobowe, to 160 x 200 cm, 140 x 200 cm, 180 x 200 cm, rzadziej 200 x 200 cm albo małe – 120 x 200 cm.

Średnio przyjmuje się, że minimalna szerokość łóżka dla jednej osoby to 60 cm, jednak optymalnie jest to 70 – 80 cm. Każdy człowiek lubi przecież sen i wypoczynek, a jeśli nasz materac jest zbyt wąski, są niewielkie szanse na to, byśmy mogli się w pełni zregenerować.

Zacznij od kilku ważnych pytań

Przy wyborze łóżka trzeba najpierw sprawdzić wymiary naszej sypialni i dopasować wymiar łóżka, biorąc pod uwagę pozostałe elementy wyposażenia, jak stoliki nocne, szafa czy komoda. Pamiętajmy o tym, by zachować ciąg komunikacyjny, by w nocy można było swobodnie się przemieszczać. Zbyt szerokie łóżko, mimo że wygodne podczas snu, to przytłacza wnętrze, czyniąc je wizualnie mniejszym i zagraconym.

Jeśli jesteśmy wysocy i dużo ważymy, nasze dwuosobowe łóżko nie może mieć mniej niż 160 x 200 cm. Mniejsze wymiary nie są tu dobrym pomysłem, bo przecież chodzi o to, by się wysypiać! Ściśnięci i ograniczeni wąską przestrzenią, stajemy się nerwowi. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zamówienia materaca na wymiar, jeśli standardowe wymiary okazują się zbyt małe.

Łóżka dwuosobowe w sypialni i salonie

Łóżka z materacem dedykowane do sypialni różnią się od tych, które za dnia pełnią w salonie reprezentacyjną rolę. Dwuosobowe sofy rozkładane są obecnie cenione jako wielofunkcyjne meble, a ich wymiar po rozłożeniu jest podobny jak w przypadku standardowych łóżek z ramą, czyli 160 x 200 cm lub 140 x 200 cm.

Na meble.pl można też znaleźć nowoczesne, duże narożniki lub sofy kilkuosobowe do większych salonów, pełniących zarazem rolę sypialni. Są tu modele ze skrzynią na pościel, zagłówkami i kompletem wygodnych poduszek, co dodatkowo podnosi jakość wypoczynku. Do łóżek dwuosobowych można tu dopasować materace o zróżnicowanej twardości, rodzaju wypełnienia i systemie wentylacji.

Ciekawe artykuły:

Back to Top