PrawoJak zdobywać linki do swojej strony?

Jak zdobywać linki do swojej strony?

by

Zdobywanie linków to wieloaspektowe pojęcie, na temat którego niemal każdy pozycjoner ma własną opinię. Pozycjonerzy nie są jednomyślni co do tego, które sposoby zdobywania linków przynoszą najlepsze efekty. Sytuacja ta zapewne nigdy nie ulegnie zmianie, dlatego, że skrypty wyszukiwarek nieustannie się zmieniają.

Jest jednakże pewna kwestia, którą poprze chyba każdy długoletni specjalista SEO. Jeżeli myślisz przyszłościowo o swojej stronie www, należałoby zadbać o odpowiednie zróżniocowanie prowadzących do niej odnośników. Oznacza to, iż nie należy ograniczać się jedynie do linków z katalogów, czy też jedynie do systemów wymiany. Taki sposób linkowania jest najprostszy do zdemaskowania i może przynieść opłakane konsekwencje.

Najpierw pozyskaj zaufane linki prowadzącę do strony startowej Twojej strony. Oznacza to zainwestowanie w płatne katalogi stron, które swoją działalnością zdążyły zdobyć już swoją dobrą reputację w wyszukiwarkach. Opłaca się także rozejrzeć się za sposobnością wymiany linków z dobrym serwisem związanym tematyką z Twoją działalnością. Nierzadko opłaca się także skusić się o zakupienie linka na stronie z wysokim współczynnikem PR.

Kolejnym doskonałym źródłem linków są znane wszystkim strony presell page, czyli katalogi artykułów. Tutaj rządzą przede wszystkim blogi na bazie WordPress. Jeśli jednak chcesz zachować dobrą różnorodność linków, pomyśl też nad skorzystaniem z ofert stron, oferujących kupno linków na dedykowanych serwisach tematycznych. W połączeniu z zamkniętą bazą pressell pages daje to idealne źródło linków otoczonych tekstem.

Pozycjonowanie Stron

Po ostatnich zmianach w ustalaniu pozycji w Google, coraz wyraźniejszą skutecznością cieszą się linki z for internetowych powiązanych branżą z pozycjonowaną stroną. Aby pozyskać linki z wartościowych for, należy w ustawieniach profilu stworzyć odpowiednią stopkę postów odnośnikiem w treści oraz sukcesywnie wtrącać się do paru dyskusji na łamach forum. Pamiętaj, żeby posty nie przypominały nachalnej reklamy! Muszą to być interesujące odpowiedzi, bądź też zapytania, które pomogą zyskać Ci zaufanie w oczach administratorów i innych użytkowników.

Inne, skuteczne sposoby na bezpieczne linki to wartościowe komentarze na blogach prywatnych, linki w profilach użytkownika na poczytnych witrynach, a także na stronach typu Wiki. Nie możemy także zapominać o portalach społecznościowych, które przez wielu uznawane są za najbardziej przyszłościowe dla SEO. Opcji jest z pewnością wiele więcej, wystarczy tylko trochę ruszyć głową i posurfować w sieci 😉

Ciekawe artykuły:

Back to Top