Architektura i NieruchomościJakie korzyści daje monitoring IP w żłobku i przedszkolu

Jakie korzyści daje monitoring IP w żłobku i przedszkolu

by

Jakie korzyści daje monitoring IP w żłobku i przedszkolu

Rodzice, którzy oddają swoje dzieci do żłobków lub przedszkoli, oczekują, że placówki te zapewnią maluszkom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego też powodu rodzice coraz częściej wybierają takie miejsca, w których zainstalowany jest specjalny system monitoringu wizyjnego, znany również jako monitoring IP. Jest to szczególny rodzaj monitoringu, gdyż generowany przez kamery rozmieszczone po całej placówce przekazywany jest do utworzonego systemu sieciowego, a więc ma do niego dostęp każda uprawniona osoba, która korzysta z komputerów połączonych z Internetem. Transmitowany obraz można oglądać na żywo, dzięki czemu w każdym momencie zatroskany rodzic może sprawdzić, co dzieje się z jego dzieckiem.

Idąc z duchem czasu i techniki, obraz generowany przez monitoring IP, można oglądać także przy pomocy nowoczesnych platform mobilnych umożliwiających dostęp do sieci za pomocą – np. smartfonów, iPodów czy tabletów. Wystarczy, że rodzice dysponują albo dowolną przeglądarką internetową, albo specjalnym programem dedykowanym do danego systemu monitoringu IP, by uzyskać dostęp do rejestrowanego obrazu. Z funkcji tej korzystają także dyrektorzy żłobków i przedszkoli, którzy w ten sposób mogą nadzorować pracę zatrudnionego personelu. Oczywiście, by niepowołane osoby nie mogły połączyć się z wynikami pracy monitoringu, każdy użytkownik musi wprowadzić swoją nazwę oraz specjalne hasło dostępu.

Zastosowanie zestawów do monitoringu wizyjnego pomaga chronić dzieci oraz powierzone przez rodziców mienie zarówno na terenie budynku żłobka lub przedszkola (sale zabaw, sale lekcyjne, korytarze, łazienki), jak i przy bramie wjazdowej, na podwórku czy też na placu zabaw. Jednak rodzice stawiają na to rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że mają oni możliwość, by w dowolnym momencie sprawdzić, co się dzieje z ich dzieckiem – co robi, w jakim jest nastroju, w co jest ubrane, czy jest pod fachową opieką – by w razie jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast zainterweniować.

Monitoring IP to nie tylko większe bezpieczeństwo dzieci, ale również spokój rodziców oraz bardziej wydajna praca opiekunów, którzy są pod stałym nadzorem kamer, a więc dyrekcji oraz czujnych rodziców.

Ciekawe artykuły:

Back to Top