BiuroKolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

by

Kolektory słoneczne do doskonałe źródło pozyskiwania energii. W wielu gospodarstwach domowych za pomocą energii słonecznej ogrzewa się ciepłą wodę użytkową.

Jeszcze niedawno zakup zestawu solarnego służącego do ogrzewania ciepłej wody użytkowej był sporym wydatkiem. Stawiało to opłacalność tego rozwiązania pod znakiem zapytania. Najczęściej kolektory słoneczne były stosowane do dogrzewania instalacji w której żródłem energii był kocioł gazowy.

Aktualnie dzięki krajowym producentom taki zakup jak kolektory słoneczne – solary Hewalex nie jest już takim obciążeniem domowego budżetu. Bardzo popularne są zestawy solarne składające się z dwóch paneli, zasobnika ciepłej wody użtkowej (na przkład 250l) oraz całego osprzętu. Czyli gotowy do zamontowania zestaw. Również komplety z trzema panelami dachowymi i zasobnikiem 300l są często montowane. Pierwszy wystarcza na potrzeby 2 -3 osobowej rodziny. Drugi zaopatrzy w cwu rodzinę 4 – 5 osobową.

Przez trzy czwarte roku mamy więc ciepłą wodę bez konieczności rozpalania w piecu centralnego ogrzewania. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne a inwestycja zwraca sie po kilku latach.

Ciekawe artykuły:

Back to Top