Ovb pracaKredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne

by

Często mając spore długi, nie widzimy żadnego sensownego rozwiązania, aby zmniejszyć nasze zobowiązania. Pomimo tego, że staramy się regularnie spłacać swoje zobowiązania, to i tak zawsze z powodu braku pieniędzy pomijamy jakieś opłaty. W ten sposób powstaje tylko jeszcze większe zadłużenie, a pętla kredytowa się zaciska.

Dawniej kredyty były łatwo dostępne – nawet wówczas, jeżeli mieliśmy jakieś zaległości w spłatach. Wystarczyło już tylko je uregulować i można było zaciągać nowe zobowiązania. Teraz jest znaczenie trudniej. Jeżeli mamy długi to banki nie podpiszą z nami umowy.

Kilka lat temu banki wprowadziły dosyć odważne rozwiązanie, polegające na zamianie wszystkich mniejszych kredytów w jeden duży. Nazywa się to popularnie konsolidacją. Najczęściej mniejsze kredyty zamienia się na jeden kredyt konsolidacyjny. Pozwala to na maksymalne rozłożenie spłaty na długi okres czasu. Kredyty konsolidacyjne sprawiają, że dłużnik zamiast płacić kilku rat musi pamiętać tylko o jednym często dużo niższym zobowiązaniu. Oprocentowanie jest bardzo niskie, a całkowite wyjście z długów jest możliwe.

Ciekawe artykuły:

Back to Top