BiuroKursy spawaczy Jelenia Góra

Kursy spawaczy Jelenia Góra

by

Spawacz, oprócz hydraulika, stał się prawdopodobnie jednym z najbardziej poszukiwanych fachowców w Polsce i za granicą.

Firmy sięgają po spawaczy, którzy swoje uprawnienia zdobywali w czasach, kiedy nikt nie przypuszczał, że będziemy w UE i stosowana będzie jedna norma na egzaminowanie i uprawnienia spawaczy w tak wielu krajach. Warto więc skorzystać z usług firmy, która kursy spawaczy prowadzi według określonych i sprawdzonych norm.

Spawanie to bardzo odpowiedzialna praca. Dlatego wymaga się, by osoby przeprowadzające proces spawanie, tzw. spawacze posiadali odpowiednie kwalifikacje. Kursy spawaczy dzielą się na podstawowe i ponadpodstawowe. Ponadto kursy spawaczy podzielone są na odpowiednie metody spawania np. spawanie stali elektrodami otulonymi, spawanie łukowe w osłonie gazów aktywnych drutem proszkowym, spawanie gazowe acetylenowo – tlenowe stali.

Spawanie to połączenie materiałów w wyniku ich miejscowego stopienia. Aby polepszyć właściwości spoiny dodaje się materiał dodatkowy w postaci spoiwa, który topi się wraz z podstwowym materiałem. Najbardziej popularne metody spawania to spawanie łukiem krytym, spawanie gazowe, spawanie elektrodami otulonymi, spawanie elektryczne. Podczas spawania w obszarze działania wysokiej temperatury zachodzą procesy cieplne, które osłabiają wytrzymałośc stali.

Ciekawe artykuły:

Back to Top