PrawoOdszkodowania za błędy lekarskie

Odszkodowania za błędy lekarskie

by

Polski pacjent coraz lepiej zna swoje prawa. Wie, że lekarz musi uzyskać jego zgodę na przeprowadzenie zabiegu, że należy go traktować z szacunkiem i szanować jego potrzebę intymności. Pacjentowi przysługuje też prawo do pozyskiwania informacji na temat swojego stanu zdrowia. Wydaje się, że są to oczywiste rzeczy, ale praktyka pokazuje, że jest inaczej. Rosnąc ilość dostępnych w Internecie ofert kancelarii prawnych na hasło „kancelaria odszkodowania Poznań” albo „kancelaria odszkodowania Kalisz” pokazuje, że polski pacjent nie tylko coraz lepiej poznaje swoje prawa, ale też nie boi się walczyć na drodze sądowej, gdy zostaną one naruszone.

Z jakimi około medycznymi sprawami najczęściej odwiedzana jest kancelaria? Odszkodowania za błędy w sztuce medycznej to chyba numer jeden na tej liście. Niejedna kancelaria odszkodowania za błędy lekarzy umieszcza na eksponowanym miejscu w swojej ofercie. Często za tymi pozwami o odszkodowania kryją się prawdziwe ludzkie tragedie. Źle podjęta decyzja albo w niewłaściwym momencie może decydować o życiu lub śmierci albo o poważnym uszczerbku na życiu. Przykładem mogą być tu liczne pojawiające się w mediach historie o zwlekaniu przez lekarza z podjęciem decyzji o cesarskim cięciu i związanymi z tym konsekwencjami dla noworodka, którymi mogły być ciężkie powikłania, a nawet śmierć w trakcie porodu. Zrozpaczonym rodzicom pozostaje kancelaria. Odszkodowania wywalczone od szpitala mogą być bardzo potrzebne w trakcie rehabilitacji dziecka, które ucierpiało w trakcie przyjścia na świat.

Komu jeszcze w walce z o odszkodowania pomaga kancelaria? Odszkodowania za zakażenie żółtaczką to jedne z najczęstszych żądań niezadowolonych pacjentów. Niechlujnie przeprowadzona sterylizacja narzędzi przed zabiegiem chirurgicznym może stać się źródłem poważnych problemów zdrowotnych. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem bywają zabiegi dentystyczne. Jeśli pojawi się jakakolwiek wątpliwość co do warunków, w których stomatolog ma przeprowadzać zabieg, lepiej jest zrezygnować i poszukać innego gabinetu i innego lekarza. Żółtaczka zostanie z nami na całe życie, więc lepiej nie ryzykować. Oczywiście warto też szczepić się przeciw żółtaczce, by unikać takich nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia niespodzianek. Nigdy nie wiemy kiedy trafimy do szpitala, więc lepiej być przezornym i przygotowanym.
anonserek.pl/anonse

Ciekawe artykuły:

Back to Top