Architektura i NieruchomościOkna drewniano-aluminiowe – czy warto?

Okna drewniano-aluminiowe – czy warto?

by

Okna drewniano-aluminiowe – czy warto?

Jest to trudne pytanie, ponieważ w głównej mierze zależy od jakości wykonania całego systemu. Nieraz czytając opinie w Internecie można dowiedzieć się, że klienci skarżą się na parowanie okna pomiędzy ramą drewnianą, a aluminiową nakładką – co może prowadzić do powstania grzyba, przez co drewno bardzo szybko spróchnieje. Oczywiście to jest wersja pesymistyczna, dlatego należy najpierw podjąć dobrą decyzję dotyczącą: jaki producent okien jest najlepszy?

Teraz, gdy już wybierzemy zaufanego producenta czas na zapoznanie się z zaletami takiego innowacyjnego rozwiązania: aluminium ma za zadanie chronić drewno oraz powłokę malarską przed działaniem środowiska zewnętrznego, co przekłada się na dużą żywotność drewna, brak zarysowań, co sprowadza się do jednego: okna nie potrzebują konserwacji.

Czy opłaca się kupić okna drewniano-aluminiowe? Będę nudny i napiszę jeszcze raz: to trudne pytanie- jednakże w moim subiektywnym odczuciu, warto się wstrzymać, szczególnie, że jest to drogie rozwiązanie. Ufam drewnu, jeszcze mnie nigdy nie zawiodło – jest to niebywale najlepszy surowiec na okna. Czy naprawdę konserwacja okien drewnianych jest tak częsta i kłopotliwa? – Nie sądzę, dlatego warto zastanowić się nad tą decyzją – szczególnie, jeżeli zależy nam na pięknym widoku drewna z zewnątrz.

Ciekawe artykuły:

Back to Top