PrawoPromujemy własny sklep internetowy

Promujemy własny sklep internetowy

by

Promocja sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem

Promocja sklepu internetowego, gdy w Internecie jest ich już na dzień dzisiejszy około 10 tysięcy, jest naprawdę koniecznością. Sposoby na dotarcie do klienta są różne, jednak wszystkie nasze działania mają na celu zachęcenie ludzi do odwiedzin na naszej witrynie, a później zrobienia w niej zakupów. Jednak samo dotarcie do sklepu to właśnie rola różnych form promocji. Najczęstszym kanałem promocji jest oczywiście Internet.

Jak organizować kampanie promocyjne

Kampanie promocyjne, które organizuje sklep internetowy powinny być indywidualnie dopasowywane do określonych witryn. Promocja na słowa kluczowe jest bardzo skuteczna, jednak przy niektórych typach asortymentu nie należy do najskuteczniejszych. Przykładowo, szukając określonego modelu butów, w wyszukiwarkę wpiszemy ich markę i typ. Nie wpiszemy frazy „sklep z butami Warszawa”, jako że nie mamy zamiaru przeglądać całego asortymentu, a znaleźć konkretnie poszukiwany przez nas model.
Długi ogon w sklepie internetowym

Powiemy sobie dziś krótko o promocji na długi ogon, dzięki której odnalezienie naszego sklepu (gdy posiada produkt, którego internauta poszukuje) jest znacznie łatwiejsze. Jednocześnie, efekty takiej promocji trudno zmierzyć, ale są naprawdę odczuwalne dla sklepu. Ważne jest to, że szukając produktu konkretnego istnieje większe prawdopodobieństwo, że ostatecznie kupimy go (gdy oczywiście uda się go nam znaleźć), niż gdy przeglądamy asortymenty witryn bez konkretnych zamiarów.

Ważne jest dla tej formy promocji, by sklep internetowy miał odpowiednio zoptymalizowaną witrynę, aby linki np. ze stronami produktów, miały przyjazne nazwy (np. nazwa produktu, producenta, modelu, itp.), aby linki były bezpośrednie (czyli by nie korzystały z przekierowań), aby strony były budowane na zasadzie wzajemnych przekierowań (tematycznie powiązane ze sobą strony).
Jak opisywać produkty w sklepie?

Kolejną ważną rzeczą dla pozycjonowania tego typu jest treść w sklepie, jego zawartość. Opisy produktów są kluczowe, a treść powinna być unikalna. Jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest zmieniać trochę opisy, które otrzymujemy od producentów. Pomimo iż wydaje się nam, że przy niektórym asortymencie opis nie jest tak ważny, musi się on znaleźć przy produkcie i musi być naprawdę dokładny. Pomoże to w podjęciu decyzji o zakupie przez klienta oraz w promocji produktów w wyszukiwarkach (gdy klient będzie szukał określonego produktu).

Oczywiście sklep internetowy może inwestować w optymalizację na słowa kluczowe niezależnie od promocji długi ogon. Pierwsza, o ile łatwa do sprawdzenia, zmierzenia, druga jest raczej niemierzalna, choć jej efekty są widoczne dla sklepu internetowego. Ludzie chcą zaoszczędzić czas, szczególnie wówczas, gdy szukają czegoś konkretnego. Jeżeli mamy ochotę przejrzeć ofertę sklepu o określonym asortymencie, wówczas konkretne produkty nie będą miały dla nas takiego znaczenia w procesie wyszukiwania.
Czy warto promować sklep internetowy?

Warto promować sklepy internetowe w wyszukiwarkach kompleksowo, a przy okazji dbać o to, aby witryny były wartościowe również pod kątem treści, aby opisy produktów były dobre i unikalne. Przyczyni się to również do zwiększenia wiarygodności sklepu i przekonania klientów do zrobienia w nim zakupów.
anonserek.pl/porady/

Ciekawe artykuły:

Back to Top