Rolety okienne

by

Okna są dla domu tym, czy oczy dla ludzkiej twarzy – nie tylko możemy wiele z nich wyczytać, ale też sprawić, aby dzięki odpowiedniej oprawie stały się prawdziwą ozdobą. Dobrze zaprojektowane i zabezpieczone okna powinny być priorytetem dla każdego pana lub pani domu.

Bardzo dobrym sposobem na uzyskanie efektu zabezpieczającego okno przy jednoczesnym zachowaniu lub podniesieniu walorów estetycznych domowego wnętrza jest założenie rolet. Jako element zabezpieczający przed nadmiernym nasłonecznieniem i zbyt wysoką temperaturą najlepiej sprawdzają się rolety wewnętrzne. W zależności od potrzeb, możemy wybrać rolety materiałowe, wykonane najczęściej z tkanin antystatycznych i impregnowanych, co skutecznie chroni je przed zabrudzeniami i ułatwia konserwację, lub też na przykład rolety bambusowe, które z kolei, dzięki swojej konstrukcji (cienkie bambusowe patyczki często przeplatane egzotyczną trawą) przepięknie rozpraszają światło słoneczne, tworząc niepowtarzalny nastrój we wnętrzu.

Bardzo ciekawym pod względem funkcjonalnym i estetycznym rodzajem rolet są rolety rzymskie. Dzięki konstrukcji opartej na usztywniających prętach umieszczonych w niewielkich tunelikach z boku rolety, łatwo układają się w równe, proste fałdy. Rolety rzymskie mogą być wykonane z różnych typów tkanin, co pozwala na wybór materiału o dowolnej kolorystyce, grubości i przepuszczalności. Rolety wewnętrzne, w zależności od rozmiaru i typu, nadają się praktycznie do każdego typu okien – od pojedynczych poprzez balkonowe aż do dachowych.

Ciekawe artykuły:

Back to Top