ovb co to

by

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy (8)Każdy kto pracuje za granicą powinien wykonać rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy, dzięki temu możliwe jest odzyskanie pieniędzy z płaconego tam podatku.

Osoba, która legalnie pracowała w obcym kraju, może ubiegać się o zwrot podatku od zagranicznego fiskusa. Kwota jest uzależniona od uzyskanego dochodu oraz podatku pobranego przez pracodawcę. Pierwszy krokiem do uzyskania zwrotu podatku jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. W większości krajów Unii Europejskiej są to przede wszystkim tzw. rozliczenia okresowe, które są wydawane przez pracodawcę. Określają one ile wynosiła pensja pracownika i jaka kwota została pobrana na poczet zaliczki na podatek. Niezależnie od kraju w którym pracowaliśmy pracodawca ma obowiązek dostarczyć kartę podatkową. Jeśli nie mamy odpowiednich dokumentów, a jesteśmy pewni że płaciliśmy podatki to należy podać jak najwięcej informacji dotyczących naszego zatrudnienia.

Jeżeli przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty, nie będziemy mieli większych problemów z otrzymaniem maksymalnego możliwego zwrotu w jak najkrótszym czasie.

Ciekawe artykuły:

Back to Top