Architektura i NieruchomościZamieszkać pod Włocławkiem

Zamieszkać pod Włocławkiem

by

Zamieszkać pod Włocławkiem

Tak jak i w pozostałych częściach kraju, tak i we Włocławku widać wyraźnie, że mieszkańcy zamiast mieszkać w centrum miasta wolą wybierać okoliczne wioski i mniejsze miejscowości i w nich się osiedlać. Od zeszłego roku, liczba mieszkańców Włocławka – w granicach administracyjnych miasta spadła o 2 tysiące osób. Jednocześnie przybyło mieszkańców w okolicznych gminach. Włocławianie, nad niewielkie mieszkania w blokowiskach preferują domy budowane na rozległych działkach za miastem.

Jakie miejscowości są najbardziej popularne? Otóż Włocławianie wybierają Smólnik, Warząchewkę Nową i Królewską, Wistkę Szlachecką, Wielki Dąb. Popularne są też Fabianki Kowal i Brześć Kujawski. Skąd taki pęd na wieś? Przede wszystkim chodzi o niższe koszty życia. Mniejsze podatki, tańsze media a i dla osób, które szykują się do posiadania własnego pierwszego lokum wieś jest bardziej przyjazna. Ceny działek są niższe i znacznie o nie łatwiej niż w przypadku samego miasta.

Czy deweloperzy zainteresują się pod włocławskimi wsiami i zaczną budować nowoczesne osiedla domów, czy też Włocławianie będą stawiać nadal domy samodzielnie okaże się już niedługo.

Ciekawe artykuły:

Back to Top