Ovb com plJak zrobić zagłówek do łóżka?

Jak zrobić zagłówek do łóżka?

by

Zagłówek do łóżka to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni. Przydaje się zwłaszcza osobom, których pasją jest wieczorna lektura w łóżku. W zależności od modelu może sprawdzić się jako półka na książkę czy lampkę nocną. Zagłówek to stylowa ozdoba wnętrza, dzięki której sypialnia staje się dużo bardziej przytulna. W sklepach meblowych można znaleźć wiele ciekawych zagłówków i wybrać model pasujący do wystroju lub wykonać go samodzielnie.

Jak zrobić tapicerowany zagłówek?

Najpopularniejsze zagłówki to modele tapicerowane. Pikowane wezgłowie można zrobić samemu. Przed przystąpieniem do pracy należy się do niej odpowiednio przygotować. Do wykonania zagłówka potrzebne są: płyta ze sklejki, gąbka tapicerska, watolina, dekoracyjna tkanina, guziki na nóżce i zszywacz tapicerski. Najpierw trzeba dopasować szerokość płyty do rozmiaru materaca. Płyta powinna być od niego nieco szersza. Wysokość płyty dopasowujemy indywidualnie, według własnych preferencji. Tworząc pikowany zagłówek, konieczne jest wywiercenie otworów w płycie. Kolejną czynnością jest docięcie gąbki tapicerskiej, watoliny i tkaniny. Robiąc to, należy pamiętać o zapasie materiałów po to, aby zawinąć zapas pod spód i odpowiednio go naciągnąć. Następnie materiały mocujemy zszywkami do płyty. Aby uzyskać pikowany zagłówek, należy użyć guzików na nóżce.

Pomysły na zagłówki w sypialni

Nowoczesny, w stylu retro lub eko – jest wiele pomysłów na łóżka wzbogacone o zagłówki. Ozdobienie ściany oryginalnym wezgłowiem to żaden problem. Nie jest ono trudne, jednak wymaga dobrego projektu i przygotowania odpowiednich przedmiotów oraz materiałów. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że zagłówek będzie unikatowy, a efekt oryginalny. Dodatkową zaletą jest satysfakcja z wykonania samodzielnego dzieła. Oryginalny zagłówek bez trudu można zrobić samemu. Warto podkreślić, że w takiej wersji kosztuje grosze. Dzięki aranżacji ściany z samodzielnie wykonanym wezgłowiem przebywanie w sypialni stanie się czystą przyjemnością. Życzymy udanych projektów!

Ciekawe artykuły:

Back to Top