Ovb pracaOdszkodowania z ubezpieczenia oc

Odszkodowania z ubezpieczenia oc

by

Odszkodowania z ubezpieczenia oc

Każdy kierowca, który był poszkodowanym uczestnikiem wypadku, z pewnością zaznajomił się bliżej z towarzystwem ubezpieczeniowym i procedurą uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia oc. W różnych ubezpieczalniach procedura może się w pewnym stopniu różnić, jednak zwykle łączy je jedno – od zgłoszenia szkody do uzyskania odszkodowania mija sporo czasu i trzeba dopełnić wielu formalności. Wynika to z naturalnej chęci obronienia się towarzystw ubezpieczeniowych przed próbami wyłudzeń.

Likwidacja szkód z wypadków komunikacyjnych następuje z polisy sprawcy. Z tego powodu z wnioskiem o wypłatę odszkodowania występujemy do zakładu ubezpieczeniowego, w którym sprawca kolizji opłaca składki. Możemy to zrobić telefonicznie, choć coraz częściej pojawia się możliwość wypełnienia odpowiedniego formularza przez Internet.

W kolejnym kroku czeka nas wizyta rzeczoznawcy, którego zadaniem jest dokładne obejrzenie samochodu, zbadanie rozmiaru i rodzaju uszkodzeń. Na tej podstawie zakład ubezpieczeń podejmie decyzję o przyznaniu odszkodowania z ubezpieczenia oc i jego wysokości.

Nawet, jeżeli samochód jest nam pilnie potrzebny, to nie powinniśmy od razu po kolizji rozpoczynać jakichkolwiek prac naprawczych. Na wizytę rzeczoznawcy zwykle poczekamy kilka dni. Jeżeli w tym czasie usuniemy samodzielnie część szkód, to możemy się spodziewać wypłaty niższego odszkodowania, niż powinniśmy otrzymać. Na szczęście w tym czasie nie musimy pozostawać bez auta. W większości przypadków możemy skorzystać z samochodu zastępczego, za którego wynajem koszty zostaną pokryte z ubezpieczenia sprawcy.

Ciekawe artykuły:

Back to Top