Struktura ovb

by

O pracy w branży finansowo-ubezpieczeniowej

W dobie dużego bezrobocia w naszym kraju oraz wyjazdów Polaków za przysłowiowym „chlebem” za granicę z jednej strony oraz brakiem fachowców do pracy w Polsce z drugiej, chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na ten temat.

Moim zdaniem nie potrzeba nigdzie wyjeżdżać, żyjemy w kraju w którym młodzi ludzie mogą zrobić karierę jeśli tylko będą tego chcieli. I wcale nie trzeba pracować fizycznie. Branża finansowo-ubezpieczeniowa daje takie możliwości. Człowiek rozpoczynający pracę w tej branży poznaje nowy zawód, zawód bardzo prestiżowy, mimo panującej wśród części społeczeństwa niesłusznej opinii, że jest to praca domokrążcy, polegająca na „chodzeniu od drzwi do drzwi”. Powtórzę raz jeszcze, jest to zawód bardzo prestiżowy, zawód z przyszłością. Przed laty na zachodzie był on również podobnie postrzegany jak obecnie jeszcze w Polsce, ale z biegiem lat stawał się coraz bardziej docenianym i obecnie zawód doradcy finansowego można porównać z zawodem adwokata czy lekarza.
Rynek każdego dnia zasypywany jest najróżniejszymi propozycjami finansowymi i kto ze „zwykłych zjadaczy chleba” jest w stanie przebić się w ich gąszczu, kto jest w stanie znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednie rozwiązanie? Do tego potrzebni są specjaliści, którzy po odpowiednim wdrożeniu, po ukończeniu wielogodzinnych szkoleń i ciągłym doszkalaniu się mogą sprostać temu wyzwaniu.
My przygotowujemy do zdania egzaminu licencyjnego (wymóg ustawowy), u nas współpracownicy uzyskują licencje, niezbędne do samodzielnej pracy z klientami.

W Europie Zachodniej prawie wszyscy mają już swego osobistego doradcę finansowego, do którego mogą się w każdej chwili zwrócić o pomoc, tak jak mają, wspomnianego już lekarza domowego czy adwokata.

Praca w tym zawodzie daje niesamowite możliwości, których trudno szukać gdzie indziej. Przede wszystkim nienormowany czas pracy, każdy zarabia tyle ile jest wart, brak kosztów związanych z reklamą (rekomendują nas zadowoleni klienci). Zdaję sobie sprawę z tego, że początkujący przedstawiciele tego zawodu chcieliby, aby każda rozmowa z klientem przyniosła natychmiastowy efekt finansowy, ale tak jednak nie jest. Na początku należy zrobić sobie reklamę – tzn. opowiedzieć wszystkim znajomym o przekwalifikowaniu się do nowego zawodu, a potem odczekać robiąc dalej swoje, a efekt finansowy przyjdzie na pewno.

My pomagamy ludziom w zabezpieczaniu ich przyszłości, nieraz klienci nie mają świadomości co do kierunku inwestowania i co do podjęcia decyzji, aby inwestować w ogóle.

My uświadamiamy społeczeństwo, człowiek nieświadomy śpi spokojnie, świadomy natomiast zanim zaśnie pomyśli, jak się obudzi zaczyna dzień też od myślenia.

Szansę w branży, czy też w firmie takiej jak nasza, ma każdy jednakową, kto jest pilny i konsekwentny w działaniu na pewno zrobi karierę, będzie zarabiał niczym nie ograniczone kwoty, będzie prowadził swoją firmę, zatrudniał współpracowników, szkolił ich i prowadził ich do sukcesu. Wystarczy tylko chcieć i nie poddawać się na początku swej drogi.

Ciekawe artykuły:

Back to Top