BiuroNarzędziownia

Narzędziownia

by

Narzędziownia Womach oferuje zaawansowaną obróbkę metalu z zastosowaniem nowoczesnych maszyn pracujących w technologii CNC.

Zaawansowana obróbka metalu to proces wymagający wysokiej klasy sprzętu. Standartem stają sie maszyny CNC czyli te posiadające sterowanie pozwalające na bardzo precyzyjne wytyczenie procesu obróbki metalu. Takim procesem jest na przykład obróbka skrawaniem.

Obróbka skrawaniem jest to inaczej proces polegający na odjęciu z obrabianego kawałka metalu warstwy materiału, w celu uzyskania danego kształtu, o zadanej dokładności wymiarowej i określonej gładkości powierzchni. Zakład oferujący taka obróbke to najczęściej zaawansowana narzędziownia posiadająca w ofercie takie procesy jak frezowanie.

Frezowanie – to inaczej obróbka mechaniczna skrawaniem z użyciem wirującego narzędzia wieloostrzowego które nazywa sie frezem.
Frezowanie cechuje ruch obrotowy narzędzia z jednoczesnym ruchem posuwistym obrabianej bryły metalowej lub innego tworzywa.

Toczenie jest to z kolei rodzaj obróbki skrawaniem stosowany jest on najczęściej do zaawansowanego obrabiania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych danych przedmiotów o kształcie bryły obrotowej. Podczas toczenia zadany do obróbki materiał obraca się, a narzędzie którym jest nóż tokarski wykonuje ruch posuwisty.

Ciekawe artykuły:

Back to Top