Ovb kariera

by

Kariera
Marek Zieleniewski
Super Senior Dyrektor Krajowy
OVB Allfinanz, Wrocław

Po ukończeniu studiów w 1980/81zacząłem pracować we Wrocławiu w Inspektoracie PZU w dziale likwidacji szkód komunikacyjnych. W 1986 wyjechałem do Niemiec i tam poszukiwałem legalnej pracy w ubezpieczeniach, lecz bezskutecznie.

Znajomy z Hamburga, dyrektor jednego z wielu towarzystw ubezpieczeniowych, zaproponował mi w 1987 roku sprzedaż ubezpieczeń w systemie prowizyjnym a nie na etacie. Propozycję naturalnie przyjąłem. Nareszcie zaczęła się moja wymarzona przygoda z ubezpieczeniami trwająca ok. jednego roku ponieważ w pewnym momencie stwierdziłem, że nie daje mi to satysfakcji, gdyż mogłem klientom zaproponować tylko kilka rozwiązań ubezpieczeniowych, bez możliwości alternatywy. Wielokrotnie zdawałem sobie sprawę z tego, że u konkurencji było taniej lub klient mógł otrzymać za te same pieniądze szersze ubezpieczenie, a ja nie miałem nic innego do zaproponowania.

Pewnego dnia jesienią 1988 roku całkowicie przypadkowo znalazłem w jednej z gazet ogłoszenie dotyczące pracy, nieznanej mi wtedy firmy OVB Allfinanz. Zatelefonowałem i zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, po której zaczęła się moja nowa pasja – OVB – sprzedaż różnych produktów finansowych różnych firm w formie doradztwa. Przepracowałem w OVB ok. 2 lat i po zmianach politycznych początkiem 1990 roku wróciłem do Polski.

Natychmiast zgłosiłem się do swojej „starej firmy”, tj do PZU i zacząłem ponownie pracować w dziale likwidacji szkód.

Po kilku miesiącach, również w 1990 roku, dostałem propozycję tworzenia Oddziału TUiR Warta SA we Wrocławiu , z której wraz z kilkoma kolegami skorzystałem. W Warcie pracowałem jako zastępca naczelnika działu likwidacji szkód, tęskniąc jednak za rozmowami z klientami o ubezpieczeniach. Na początku 1991 roku otworzyłem wraz z żoną agencję ubezpieczeniową Warty, która stała się do końca 1993 roku jedną z największych w Oddziale Warty we Wrocławiu. Przez tych kilka lat sprzedaży ubezpieczeń pod szyldem Warty miałem niedosyt podobny do tego znanego mi już z Hamburga.

Jak tylko dowiedziałem się, że w 1993 roku OVB zarejestrowało swoją działalność w Polsce, natychmiast zgłosiłem się jako jeden z pierwszych, aby robić to co było dla mnie w Niemczech dużą przyjemnością. Praktycznie od stycznia 1994 związałem się z OVB Allfinanz Polska zwalniając się z dnia na dzień z Warty jednocześnie zamykając agencję ubezpieczeniową.

Od tego momentu zacząłem wspinać się po szczeblach kariery, która jest precyzyjnie opisana w załączniku do umowy z OVB, w tzw. Planie kariery. W 1998 roku byłem najlepszym sprzedawcą pięciolecia w OVB w Polsce. W 1999 zdobyłem kolejne wyróżnienie jako najlepszy sprzedawca roku 1999. Od 01.01.2006 jestem Dyrektorem Krajowym, osiągnąłem szczyt możliwości w karierze w OVB i przez cały czas mam ogromną satysfakcję z tego, że mogę osobiście oraz poprzez moich licznych współpracowników pokazywać naszym klientom jedne z najlepszych rozwiązań finansowych jakie są dostępne na naszym rynku.

Od 01.01.2012 zostałem Super Seniorem Dyrektorem Krajowym, gdyż na stanowisko Dyrektora Krajowego awansowało dwóch młodych współpracowników z mojej struktury, którzy „poszli wskazaną przeze mnie drogą”.

Praca w OVB stała się moim hobby, moją pasją. Każdego dnia po przebudzeniu cieszę się, że znowu będę mógł spotkać się z klientami i pomóc nowym współpracownikom w ich karierze. Zwracam uwagę na słowo „pomóc”, gdyż w OVB wszyscy mają jednakową szansę wspiąć się na szczyt, lecz znajdą się tam jedynie ci, którzy pomogą w karierze swoim współpracownikom.

Ciekawe artykuły:

Back to Top